Tworzenie przestrzeni dla maluszka

Posiadanie zorganizowanego pokoju jest bardzo ważne, ponieważ spójrzmy prawdzie w oczy, z dzieckiem przychodzi wiele rzeczy!

Od pajacyków po skarpetki, pieluchy i chusteczki – lista jest długa. Posiadanie miejsca na wszystkie rzeczy pomoże Ci podczas szybkich zmian pieluch, ciągłego przewijania i karmienia o północy.

Jeśli spodziewasz się dziecka, oto kilka pomysłów, które pomogą Ci stworzyć schludny i zorganizowany pokój dziecinny!

Pierwszą częścią procesu organizacji miejsca jest stworzenie przestrzeni do przechowywanie ubranek. 

Dwa kluczowe obszary do przechowywania odzieży to oczywiście szafa i komoda. Najpierw zdecyduj, które ubrania możesz złożyć. Użyj górnej szuflady komody do przechowywania kombinezonów, spodni, piżam, otulaczy i skarpetek, jeśli masz miejsce. Pomocne jest użycie małych przegródek do uporządkowania każdego z tych rodzajów odzieży. Zwijanie ubrań sprawi, że będą schludne i pozwolą ci zobaczyć każde z nich.


W szafie powieś dziecięce ubranka, które się nie układają. Swetry, kurtki i bluzy lepiej powiesić w szafie. Możesz również zdecydować się na powieszenie ubrań o większym rozmiarze, dopóki Twoje dziecko nie będzie wystarczająco duże, aby zmieścić się w tym rozmiarze. To zwolni miejsce w komodzie na ubrania, na które teraz pasują, i ułatwi przejrzenie tego, co już masz w następnym rozmiarze.
Następne w kolejności są niezbędne rzeczy, takie jak pieluchy, chusteczki i kremy. Jeśli to możliwe, trzymaj te przedmioty uporządkowane w górnej szufladzie komody lub przewijaka. Używanie małych przegródek i/lub pojemników pomoże utrzymać porządek w każdym z nich. Oprócz korzystania z komody do przechowywania pieluch, możesz również potrzebować wózka lub wózka, który można przenosić z pokoju do pokoju. To znacznie ułatwi zmianę pieluchy na miejscu.

Wreszcie, co z tymi wszystkimi zabawkami i książkami? Przechowywanie zabawek w naszych koszach to świetny sposób. 

Użyj kosza odpowiedniego do rozmiaru zabawki. Książki trzymaj na półce lub w koszu. Oznacz jeden z pojemników „pamiątkami”, aby można go było wykorzystać na specjalne przedmioty.