zabawki drewiane, zabawki ekologiczne, kosze mojżesza, zabawki dla malucha, zabawki na baby shower, klocki drewniane, zabawki montessorii, pokój dziecka

Zalety naturalnych i ekologicznych zabawek i dekoracji

Zabawkowe samochody do pilotów zdalnego sterowania, mówiące roboty lub grające na gitarze to tylko kilka zabawek, które przyciągają uwagę dzieci ciekawych świata. Niestety wiele z nich jest sprawdzanych z Chin i wykonanych z toksycznych składników i materiałów. Jednak wielu świadomych rodziców sięga po drewniane zabawki. Są one bardziej bezpieczne, ekologiczne, a jednocześnie często sprawiają, że są przyjemniejsze z zabawy.

Wybierając drewniane zabawki, dbasz o środowisko. Jednak nawet jeśli nie należysz do ekologicznych fanatyków, wiedz, że drewniane zabawki mają wiele zalet! Są przede wszystkim bezpieczne i trwałe. Nie kruszą się, nie psują, są miłe w dotyku i zazwyczaj nie mają ostrych krawędzi, będą również służyć następnym pokoleniom. 

Jeśli znajdziesz drewniane zabawki, którymi bawiłeś się jako dziecko. To tylko dowód, że są prawie niezniszczalne! Ponadto drewno jest niezwykle oryginalnym materiałem, ponieważ nie znajdziesz dwóch identycznych kawałków drewna. Każda z nich ma swoją historię i jest wyjątkowa. 

Drewniana zabawka czy plastikowa zabawka ?

Drewniane zabawki nie zawierają żadnych toksycznych substancji, które są niebezpieczne dla zdrowia, co nie zawsze można powiedzieć o plastikowych. Większość zabawek importowanych z Chin zawiera ołów i ftalany, substancje szkodliwe dla ludzkiego organizmu. Ponadto nie można ich wykorzystywać do recyklingu i nie ulegają biodegradacji (w przeciwieństwie do drewna). Chociaż na pierwszy rzut oka plastikowe zabawki mogą wyglądać atrakcyjnie (są kolorowe, wydają przyjemne dźwięki i poruszają się same), w rzeczywistości dziecko szybko się nimi nudzi i stawia je w kącie. Niewiele się od nich nauczyło. Bo ile możesz bawić się zabawkami, które „wszystko robią same”: chodzą, rozmawiają, poruszają się na kilka zaprogramowanych sposobów i układają się. Zupełnie inne niż drewniane zabawki. Ponieważ… … Drewniane zabawki uczą kreatywności! Ponadto rozwijają jego wyobraźnię i zdolności motoryczne. Idąc za przykładem Nasz oryginalnie zaprojektowany wózek dla lalek wspiera rozwój dziecka. 

Dzięki zabawkom takim jak wózek, kołyska lub samochodzik nasze dziecko ma możliwość wykonywania podstawowych ruchów, czynności, które bardzo dobrze rozwiną jego zdolności motoryczne. Dziecko może pomyśleć o tym, co zrobi z zabawką i czym się z nią bawi (np. Drewniane klocki, które może ułożyć tak, jak chce). Więc najmłodsi wychodzą w ten sposób ze schematycznego myślenia i nie narzekają na nudę. To na pewno się opłaci w przyszłości, a także przełoży się na ich cechy charakteru.

Zurück zum Blog